Ach… ta stresująca codzienność…

Ach… ta stresująca codzienność…

2 552
Nie oszukujmy się Drogie Panie, ciężki jest nasz los. Zestresowane i nieustannie w biegu. Pracujące bądź nie, czy w korporacji lub niewielkiej firmie lub po prostu prowadzące dom, tempo życia i nerwy uprzykrzają codzienność niejednej z nas równie mocno co jesienna chandra.

Każdego dnia stawiamy tak wiele innych rzeczy na pierwszym miejscu, dom, rodzina, praca… i dopiero gdzieś tam, na szarym końcu myślimy o własnych potrzebach. Ponad wszystko  jest wspinanie się po szczeblach kariery zawodowej, wychowywanie dzieci czy dbanie o życie towarzysko, prawda?

A jak stres na nas wpływa? Cóż… podjadanie ( w moim wypadku, w tym momencie są to orzeszki 😉 ) bądź nawet przejadanie się, alkohol, papierosy, bezsenność, rozdrażnienie, czy osłabiony organizm. Za to ich konsekwencjami jest i wzrost wagi i żółte zęby, sińce pod oczami, zrujnowany budżet oraz wątroba.

Drogie Panie, całe zło tego świata przez stres!

Więc co nam pozostaje? Zawalczyć o swoje! W końcu do cholery, każda z nas zasługuje na odrobię relaksu.

 • Zastanów się, ile z Twojej stresującej codzienności to tak na prawe drobnostki sytuacyjne, które niewarte są Twojego zachodu? Ile ludzi Cię wyprowadza z równowagi, a tak na prawdę wystarczy mała inicjatywa by hm… po prostu uniknąć spotkania z nimi? Wiemy… brzydkie to i okropne, ale cierpliwość i spokój mają swoje granice!
 • Co tak na prawdę lubisz robić? Masz swój ulubiony moment dnia? Co rozjaśnia Twoją codzienność? Może serial albo chwila, w której kładziesz dzieci spać? Gorąca kąpiel, maseczka, gotowanie, spacer z psem, książka, malowanie paznokci lub zakupy. Czymkolwiek to nie jest, nie rezygnuj, celebruj to! Dołóż starań by mieć ten moment, do którego żadna zła myśl nie ma dostępu.

herbata, spokój, chwila dla siebie

 • Pamiętaj, jesteś tylko człowiekiem i ( co Cię zaskoczy…) inni też! Szef czy szefowa to też stworzenie z wątrobą i żołądkiem, chodzący na dwóch nogach. Ta myśl jest o tyle uspokajająca, że możesz być pewna iż, w trakcie nieprzyjemnej rozmowy, nie wyrosną im rogi i ogon, a nawet jeżeli tak, to może jakaś fotka i instagram? 😉
 • Spójrz na swój stres z szerszej perspektywy, bądź przywołując wielkiego mędrca Rafiki: „Patrz poza to co widać”. ( „Król lew 3”, istnieją już pokolenia nie znające w ogóle Króla Lwa ! ) Przy prostych, jednak tak cudownie prawdziwych, słowach, ta stresująca codzienność traci na mocy, prawda?

oddech, ulga, wolność, kobieta

Każda z nas wie tak na prawdę, że ten stres jest chwilowy, że to pewien rozdział w życiu, który minie i nim się obejrzycie, zapomnicie, że w ogóle istniał, a Wasza codzienność rozjaśni się w mgnieniu oka. Nie jest tak i w Waszym wypadku?

 

PODOBNE ARTYKUŁY

2 553

4 553
 • Aga

  Zmotywowałaś mnie, aby za sekundę rozpocząć celebrację kolejnego odcinka ulubionego serialu! Dobra jesteś! 😀

  • Zmora

   Cóż… staram się!

   A ciekawego oglądasz?;)