Jak z łatwością wybrać stanik idealny?

Jak z łatwością wybrać stanik idealny?

0 759
„B” jak Braffiting?

Braffiting, to nic innego jak idealne dobranie biustonosza.

Powiesz: „Kto jak kto, ale chyba wiem, jaki rozmiar noszę?!”. Paradoksalnie, ogromna część kobiet nosi źle dobrany stanik. Kupujemy często „na oko”, z pamięci (która bywa zawodna), albo – co gorsze – za szybko i bez mierzenia. Dobrze dobrany stanik da Ci gwarancję wygody, ładnego wyglądu piersi – podkreśli więc jeden z największych kobiecych atutów i wabików 😉 Jak jednak sprawić, aby każdy model w szafie był dobrze dobrany bez angażowania w to specjalistów?

Zmierz się

Przygotuj miarkę krawiecką, kartkę i długopis, bo punktem wyjścia w poszukiwaniu właściwego biustonosza jest dokładne poznanie Twoich wymiarów.  Najważniejszym  jest obwód pod biustem ponieważ to właśnie na nim, a nie na ramiączkach, opiera się większość ciężaru piersi.

Zmierz obwód stojąc nago przed lustrem. Pomiar wykonaj na wydechu i dość mocno zaciśnij miarkę, a od otrzymanego wyniku odejmij trzy centymetry i zaokrąglij go w dół do pełnej piątki. W wykonaniu pomiarów zawsze może pomóc Ci Bliska Osoba. Dużo mniej niż myślałaś? Tak to właśnie działa!

obwód w biuście – zaniżony obwód pod biustem= rozmiar miseczki

Poniżej podajemy Ci poglądową tabelkę rozmiarów:Teraz czas na poznanie rozmiaru miseczki, który stanowi różnica między obwodem w biuście i pod biustem. W biuście zmierz się luźno bez ściskania – nie zaniżaj wyniku.

Jak z łatwością wybrać stanik idealny 1

Brawo! Teraz znasz już swój orientacyjny rozmiar stanika. Nie rezygnuj jednak ze zmierzenia go, bo to najlepszy możliwy sposób na wybór idealnego biustonosza.

Jak dobrze zmierzyć stanik?

Przymierzając biustonosz nie trzymaj się sztywno uzyskanych pomiarów, ponieważ rozmiary mogą się różnić w zależności od fasonu i marki.  Załóż stanik z maksymalnie wydłużonymi ramiączkami i zapnij go na najluźniejszą haftkę. Po zapięciu stanika powinnaś czuć, że jest on nieco za ciasny, ponieważ zapewni to idealny obwód, gdy biustonosz się rozciągnie. Następnie pochyl się do przodu dzięki czemu piersi ułożą się w miseczkach. Wyprostuj się, zagarnij (ułoż) delikatnie piersi od pach do środka  i zobacz jak leży stanik. Czy fiszbiny nie odstają lub nie wpijają się w ciało? Czy biust nie „wylewa się” lub nie jest spłaszczony? Wykonaj kilka podskoków, zamachów i sprawdź czy zapięcie i piersi nie zmieniły położenia. Jeżeli wszystko prezentuje się dobrze, to zdejmij ramiączka i wyreguluj je  tak, aby delikatnie unosiły piersi.

Gratulujemy – właśnie stałaś się szczęśliwą posiadaczką idealnie dobranego biustonosza. Pierś do przodu – wyglądasz świetnie!

Chcesz regularnie dowiadywać się o nowościach kosmetycznych, przydatnych trikach lub sprawdzać produkty w naszych testach? Polub nas na Facebooku i oglądaj na Instagramie, aby być na bieżąco!

PODOBNE ARTYKUŁY