Czy mężczyzna powinien chodzić do kosmetyczki?

Czy mężczyzna powinien chodzić do kosmetyczki?

0 1328
Czy mężczyzna powinien chodzić do kosmetyczki?

Według statystyk w sieci, mężczyźni coraz częściej używają kosmetyków do pielęgnacji skóry, ale też zaczynają regularnie chodzić do kosmetyczki. Wiele salonów (co mnie trochę zdziwiło) ma już w swojej ofercie zabiegi stricto przeznaczone dla facetów. Fakt ten spowodował, że postanowiłem napisać jaka jest ogólna opinia na temat tego, czy mężczyzna powinien chodzić do kosmetyczki. 

Przede wszystkim trzeba sobie postawić pytanie – po co Wasz facet miałby iść do kosmetyczki? Jeśli nie ma on większych problemów z cerą/skórą/urodą to mogę się założyć, że na Wasze słowa o tym by poszedł do kosmetyczki zareaguje w stylu „ogłupiałaś?”. Jak już wspomniałem, współczesny mężczyzna często używa kosmetyków, które służą do pielęgnacji ciała. To nie jest tak, że jestem mężczyzną, to o siebie nie dbam, bo to nie męskie. Wręcz przeciwnie – uważam, że każdy powinien o siebie dbać niezależnie od płci i myślę, że zdanie to podziela większość przedstawicieli męskiej płci.

Mówiąc dbać o siebie mam tu na myśli, dbanie ogólne o higienę, dbanie o zarost, dobieranie odpowiednich perfum i używanie ich(!), a gdy zajdzie taka potrzeba (bo facet przeważnie takowej nie czuje) to użyć kosmetyków typowo przeznaczonych do pielęgnacji, takich jak np. balsam nawilżający skórę. I wierzcie mi bądź nie – więcej nam nie potrzeba.

"Czy mężczyzna powinien chodzić do kosmetyczki

Jaki jest więc sens chodzenia do kosmetyczki? Chodzi tutaj o męski sposób myślenia – tak jak już podkreślałem w jednym z moich wcześniejszych artykułów, facet myśli praktycznie, więc nie pójdzie do kosmetyczki z prostej przyczyny:

  • to dla niego obciach,  
  • nie ma dla niego takiej potrzeby.  

Dlatego w sytuacji, w której Wasz facet nie ma większych problemów ogólnie z urodą, to nie ma sensu by go nakłaniać do wizyty u kosmetyczki.

Uważam, że to indywidualna sprawa każdego faceta, czy ma potrzebę pójścia do kosmetyczki, choć nie ukrywam, że dla większości z nas jest to sprawa dziwna. Bardzo często mówi się, że tylko geje chodzą do salonów urody, bo dbają o siebie przesadnie, co dla większości jest niemęskie. I choć statystyki pokazują, że sytuacja jednak się zmienia, to nadal temat wizyty u kosmetyczki to temat tabu.

W takim razie co kobieta może zrobić w przypadku, gdy jej ukochany ma np. brzydki trądzik?
Przede wszystkim ważny jest podstęp 🙂 Najlepiej przekonać swojego mężczyznę, że jeśli pójdzie na zabieg to stanie się dla Was bardziej atrakcyjny. Możecie też nawiązać do statystyk pokazujących, że teraz wiele mężczyzn chodzi do kosmetyczki i to normalne, a Wy tylko prosicie o to, żeby poszedł na zabieg, który jest dla jego zdrowia. Możecie też „wjechać” mu na ambicje kiedy powie, że tylko geje chodzą do kosmetyczki i nie będzie sobie robił obciachu, mówiąc, że większym obciachem jest chodzić z tak brzydkim trądzikiem (lub innym problemem, który ma) – bardzo często, taki podstęp się udaje 🙂

Podsumowując – facet sam powinien wiedzieć czego chce, jeśli czuje potrzebę pójścia do kosmetyczki, to powinnyście mu na to pozwolić, jeśli zaś nie chce iść to nie zmuszajcie go do tego. Wyjątkiem jest sytuacja, w której Wasz facet ma jakiś problem, który może rozwiązać kosmetyczka, to wówczas przekonajcie swoich mężczyzn do skorzystania z wizyty w salonie urody, stosując wcześniej opisane sztuczki 😉

PODOBNE ARTYKUŁY

jak dotrzeć do mężczyzny?

8 1291