Jak dobrać kolor podkładu

Jak dobrać kolor podkładu

0 671

Dobór odpowiedniego podkładu jest często ważniejszy niż dobór stroju na dany dzień. Ubiór zawsze można wytłumaczyć ekstrawagancją, modą lub zwykłym pośpiechem.  Jak jednak wytłumaczyć pomarańczowy kolor swojej twarzy lub brązowe plamy, które powstały na skutek zwarzenia się źle dobranego podkładu?

Im większy wybór tym więcej…problemów

Odnalezienie dobrego podkładu jest najczęściej bardzo czasochłonne. Każda cera jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Często dopiero za którymś razem trafiamy na konsystencję, kolor czy właściwości fluidu odpowiedniego dla naszej cery.  Niestety jednak, każda z dostępnych firm stosuje zupełnie inne palety kolorów i składów przez co poszukiwania mogą trwać, trwać i trwać…a nasza cera w tym czasie będzie płakać.

podkład, jaki podkład wybrać, fluid, dobór podkładu, najlepszy podkład, jak dobrać kolor podkładu

Jak dobrać kolor podkładu

Przede wszystkim poszukiwania odpowiedniego koloru muszą odbywać się przy świetle dziennym. Większość drogerii stosują zimne odcienie świetlówek (co optycznie powiększa przestrzeń), które niestety zaburzają kolory. Nawet najbardziej wypoczęta buzia w pomieszczeniu przybiera ziemisty i lekko zmęczony odcień. Dlatego tak ważnym jest, aby wybrany kolor sprawdzić przy naturalnym świetle dziennym, najlepiej w towarzystwie innej osoby.

Bardzo ważnym elementem jest również fragment ciała, na którym porównujemy odcień fluidu z kolorem cery. Absolutnie nie może być to być dłoni czy ręka. Ciężko również znaleźć dobry fluid sprawdzając kolor na policzku. Najlepiej testować podkład na linii żuchwy, porównując kolor jednocześnie na szyi oraz dolnej części twarzy. Dobrze dobrany odcień będzie stapiał się zarówno z szyją, jak resztą twarzy i nie będzie tworzył wyraźnej linii odcięcia.

Pamiętaj, zawsze lepiej dobrać odcień o ton jaśniejszy niż zbyt ciemny!

Lookish_jak_dobrac_podklas

Chcesz regularnie dowiadywać się o nowościach kosmetycznych, przydatnych trikach lub sprawdzac produkty w naszych testach? Polub nas na Facebooku i oglądaj na Instagramie, aby być na bieżąco!

PODOBNE ARTYKUŁY

bronzer, balsam brązujący, zmywalny bronzer, opalenizna, samoopalacz, blog lookish

0 988

2 553