Makijaż permanentny, czyli makijaż na dłużej!

Makijaż permanentny, czyli makijaż na dłużej!

1 4329
Makijaż na dłużej- czym jest makijaż permanentny? 

Jesteś wiecznie zabiegana, zapominasz o śniadaniu, a kreski eyelinerem malujesz w samochodzie czekając na zielone światło? Jeśli tak, to najwyższy czas ułatwić sobie życie!

Makijaż permanentny (mikropigmentacja) polega na wprowadzeniu do zewnętrznej (drugiej lub trzeciej) warstw naskórka naturalnych, hipoalergicznych barwników. Zabieg jest całkowicie bezpieczny pod warunkiem, że wykonuje go linergistka, czyli osoba, która przeszła szkolenie z zakresu trwałego makijażu. Wbrew nazwie, efekty zabiegu nie utrzymują się na skórze przez całe życie, ponieważ barwnik złuszcza się wraz z naskórkiem i po około 3-5 lat zanika.

Na jakich częściach twarzy można wykonać makijaż permanentny?

Przy pomocy makijażu permanentnego można podkreślić naturalną urodę lub zatuszować  jej niedoskonałości. Do najczęściej poprawianych miejsc należą:

  • Brwi, które przy pomocy mikropigmentacji można przyciemnić, zagęścić, skorygować, a nawet odtworzyć w całości
  • Powieki można na nich wykonać kreski imitujące te wykonywane eyelinerem
  • Usta w trakcie zabiegu można optycznie powiększyć, pokryć wybranym kolorem wykonać kontur, lub zmodyfikować ich kształt.

Mikropigmentacja pozwala także wykonać sztuczne pieprzyki i piegi, albo skorygować blizny.

Jak przygotować się do zabiegu? 

Przed podjęciem decyzji o makijażu permanentnym warto przejrzeć opinie dotyczące konkretnych salonów i linergistek  z okolicy. Warto także przejrzeć fora internetowe i porozmawiać z kimś, kto ma już za sobą taki zabieg.  Trzeba pamiętać  o wcześniejszej rozmowie z wybraną specjalistką, podczas której dowiesz się jakie preparaty będą stosowane, jak wygląda zabieg  i jakich efektów można się po nim spodziewać.  Jeśli masz skłonność do alergii ważne jest, abyś sprawdziła, czy preparaty, które będą stosowane nie wywołają u Ciebie niepożądanych reakcji.

Metody

Do lamusa odchodzi makijaż wykonywany w ten sposób, że na twarzy zamiast naturalnie wyglądających brwi będziesz mieć dwie  „brwiopodobne”plamy. Teraz stawia się na odwzorowywanie włosków w taki sposób, aby wyglądały jak Twoje własne.

Możesz wybierać między metodą:

– mechaniczną ( tradycyjna) – barwnik wprowadza się wówczas pod skórę, za pomocą urządzenia, które wygląda przy zwieńczeniu jak długopis – taka metoda jest szybka ( ok. 200 wkłuć w skórę/ minutę) i powszechnie stosowana, jednak może dawać efekt „plam”.  Cena takiego zabiegu na brwi to ok. 800zł.

– manualna – nie jest tak popularna jak metoda mechaniczna, choćby ze względu na wydłużony czas zabiegu, co nie zmienia faktu, że zwolenniczki tego rozwiązania twierdzą, że podczas wykonywania makijażu odczuwały mniejszy ból, a dodatkowo efekt „po” wydawał się im bardzo naturalny.

– piórkowo-kreskowa – metoda lansowana obecnie na świecie, charakteryzuje się bardzo naturalnym wyglądem makijażu po zabiegu. Dzięki niej możliwa jest pełna rekonstrukcja brwi (lub oczywiście uzupełnianie braków). Jeśli więc brak/bardzo mało widoczne brwi są Twoim problemem, ta metoda zadziała rewelacyjnie. Barwnik jest wprowadzany tylko do naskórka, bez naruszania skóry właściwej. Sam zabieg jest mało bolesny, często niewymagający kortekty. Ale jak to mówią – nie ma róży bez kolców – makijaż metodą piórkowo-kreskową, ze względu na relatywną płytkość wprowadzania barwnika, utrzyma się na Twojej skórze do ok. dwóch lat. Brwi zrobimy za ok. 1000zł.

Ceny są bardzo zróżnicowane, zarówno ze względu na to, co chcemy mieć poprawiane (np. usta, usta + brwi, etc.), jak i na region kraju. Często salony kosmetyczne ustalają promocję na tego typu zabiegi – wtedy możesz liczyć się z upustem do nawet 200-400zł.

Jak wygląda zabieg i pierwsze dni po nim?

Przed zabiegiem linergistka zdezynfekuje skórę i zastosuje maść znieczulającą, która zmniejszy dyskomfort. Następnie wykona na twarzy rysunek imitujący przyszły efekt i dopiero po jego zaakceptowaniu przystąpi do aplikacji. Zabieg trwa od 1,5 do 2 godzin, a odczuwany ból jest zależny od pigmentowanego miejsca i Twojej wrażliwości. Po zabiegu skóra może być napuchnięta i zaczerwieniona, a sam makijaż będzie sprawiał wrażenie zbyt intensywnego. Po kilku dniach stan skóry wróci do normy, a na makijażu pojawią się strupki, po których odpadnięciu makijaż będzie wyglądał naturalnie.

Pamiętaj, makijaż permanentny powinien wykonywać tylko profesjonalista! Na poprawki – które są zazwyczaj tańsze prawie o połowę, również nie umawiaj się do przypadkowego salonu – sprawdź koniecznie opinie w internecie czy popytaj wśród koleżanek. Dobrze wykonany makijaż permanentny jest dużym ułatwieniem codziennego życia – może warto o nim pomyśleć, kiedy każda minuta rano jest na wagę złota? 🙂

Chcesz regularnie dowiadywać się o nowościach kosmetycznych, przydatnych trikach lub sprawdzać produkty w naszych testach? Polub nas na Facebooku i oglądaj na Instagramie, aby być na bieżąco!

A co oprócz makijażu permanentnego?

Znajdź swój idealny zapach

Maseczki z Twojej kuchennej szafki 😉

PODOBNE ARTYKUŁY

bronzer, balsam brązujący, zmywalny bronzer, opalenizna, samoopalacz, blog lookish

0 1645

2 1006