Męskie ego – jak je przechytrzyć?

Męskie ego – jak je przechytrzyć?

0 3025
Męskie ego - jak je przechytrzyć
Męskie ego – co powoduje, że każdy facet włącznie ze mną, pewne cechy i zachowania ma praktycznie takie same?
Odpowiedzi możemy szukać u naszych przodków, którzy musieli być silni, wytrzymali, szybcy, zaradni aby przeżyć i zapewnić to przetrwanie również swoim bliskim. Co to ma wspólnego z obecnymi facetami i ich ego? Dużo.
– W dzisiejszych czasach tak samo jak setki lat temu, my mężczyźni budujemy wokół siebie „emocjonalną fortecę” – pytanie po co i czym ona jest? Odpowiedź jest prosta – w oczach innych musimy uchodzić za silnego, zaradnego samca alfa. Dzięki takiej postawie mamy poczucie dominacji, co sprawia, że jesteśmy pewni siebie – nasze ego ma się wówczas dobrze 🙂

Zapytacie teraz, jak zatem mam rozmawiać z facetem tak żeby nie urazić jego męskiego ego? Tutaj odpowiedź już nie jest taka prosta jak mogłoby się pozornie wydawać. Z jednej strony każdy z nas podobno jest nieskomplikowany bo ma tylko jeden guzik, albo jak jeszcze inni mówią – facet albo jest głodny albo napalony 🙂 Tak to prawda ale też nie do końca, ponieważ także mamy uczucia, z tą różnicą, że my myślimy i działamy praktycznie, co często sprawia wrażenie, że jesteśmy gruboskórni – ale to nieprawda, my tak na prawdę tylko na zewnątrz jesteśmy maczo a w środku często bardziej wrażliwi niż małe dziecko.

Przykład? Zapytaj faceta wprost czy Cię kocha – bardzo często odpowiada wymijająco a na pewno zrobi to przy swoich kumplach. Myślisz od razu, że się Ciebie wstydzi a prawda jest taka, że wstydzi się pokazać swoją wrażliwość bo gdy to zrobi, to w jego opinii okaże się, że jednak nie jest twardym samcem alfa 🙂
Przykład ten jest tzw syndromem „chłopaki nie płaczą” – każdy z nas musi być samcem alfa, dlatego też bardzo często Twój facet będzie Cię krytykować a rzadko komplementować, idąc zaś na imprezę nie pozwoli Ci ściąć włosów bo lubi długie a sukienkę, którą ubrałaś każe Ci zmienić bo uważa, że będziesz wyglądać w niej wyzywająco – facet musi czuć, że dominuje, żeby udowodnić sobie i światu, że jest prawdziwym mężczyzną.

Jak więc rozmawiać z facetem by nie urazić jego męskiego ego?

  • Nigdy nie wyśmiewaj jego czułej strony ani nie rób aluzji do jego niedoskonałości – gdy to zrobisz, facet będzie bardzo długo czuł się urażony, zwłaszcza gdy skrytykujesz go w sypialni albo za to, że nie idzie mu zawodowo, to dla nas duży cios i obelga.

  • Gdy krytykuje Twoją fryzurę albo rzuca kąśliwymi uwagami, nie daj się sprowokować najczęściej my faceci robimy to żeby się na kimś wyżyć a nie dlatego, że rzeczywiście tak jest. Niestety najczęściej wtedy to wy jesteście ofiarami. Najważniejsze to rzucić wtedy szybkim „dlaczego tak mnie traktujesz? zawiodłam się na Tobie.” i odejść! Zobaczysz wtedy, że facet zacznie myśleć nad swoim zachowaniem zamiast kłócić się jeszcze bardziej i powinien wtedy Cię przeprosić za swoje zachowanie.

  • Bądź bezpośrednia i szczera  jak już wspomniałem, myślimy i działamy praktycznie, zatem nie baw się w zgadywanki, gierki i domysły, tylko powiedz otwarcie o swoich uczuciach, co Ci leży na sercu. Jeśli Twój facet Cię czymś zranił lub zdenerwował, powiedz mu o tym wprost. Wyjaśnij mu, co zrobił źle i jakie to jest dla Ciebie ważne.

  • Zaakceptuj fakt, że my nie mamy potrzeby dzielenia się emocjami  dlatego też, nie zadręczaj go pytaniami czy Cię kocha. Facet woli pójść z kumplem do pubu i wypić (w końcu jesteśmy samcami alfa – pamiętasz?)

  • Nie prowokuj go – jeśli nam coś nie idzie albo tym bardziej gdy nas wkurzycie to nie prowokujcie nas jeszcze bardziej docinkami, tak samo nie staraj się za wszelką cenę pojednać. Gdy facet się na prawdę wkurzy to robi się agresywny i ta złość musi mu przejść a Wasze próby pojednania zwłaszcza od razu, powodują właśnie jeszcze większą złość.


Jak sprawić by połechtać jego ego? (lecz nie robić z niego narcyza!):

  • Pokaż mu jak się starasz –  uświadom mu jak wiele rzeczy robisz w ciągu dnia. Dzięki temu zrozumie jak bardzo się starasz w przeciwieństwie do niego – spowoduje to, że zacznie on działać i bardziej Ci pomagać.

  • Podrażnij jego ambicję – oj taak, jest to najlepszy i najłatwiejszy sposób w jaki można połechtać ego faceta i tym samym zachęcić go do działania na którym Wam zależy. Słowa typu „kochanie zepsuł się kran, dzwoniłam do taty i jutro przyjedzie nam go naprawić” podziałają na nas jak płachta na byka. Od razu zapala się w nas lampka „jak to teść? przecież ja to zrobię!” – w końcu musimy pokazać naszą zaradność i kto tu rządzi 🙂

 

Zapamiętajcie dziewczyny jedną ważną podsumowującą uwagę: my faceci myślimy praktycznie i tak też działamy, dlatego też każdego faceta trzeba brać trochę podstępem podrażniając nasze ambicje i oddziałując właśnie na nasze ego w motywujący sposób 🙂

Polub nas 😉
Facebook | Instagram | Pinterest

PODOBNE ARTYKUŁY