OCM – Olejem na twarz

OCM – Olejem na twarz

0 534

Codzienne stosowanie chemicznych preparatów do demakijażu uszkadza naturalną barierę ochronną naszej skóry i sprzyja wnikaniu zanieczyszczeń.  Okazuje się, że bez problemu możemy stworzyć specyfiki do demakijażu w naszej kuchni  i cieszyć się ich naturalnymi właściwościami każdego dnia.

OCM – co to jest?

Metoda OCM zakłada działanie zgodnie z zasadą „podobne rozpuszcza podobne”. Większość zanieczyszczeń na naszej skórze to tłuszcze, dlatego zgodnie z tą metodą do ich usuwania stosuje się oleje.  Podstawą każdej mieszanki jest olej bazowy, którym może być oliwa z oliwek lub olej słonecznikowy. Do oleju bazowego dodajemy główny składnik oczyszczający, którym jest olej rycynowy.  Proporcje w jakich mieszamy olej bazowy z rycynowym, zależą od typu naszej skóry i jej stanu.

– cera sucha : 90% oleju bazowego i 10% oleju rycynowego

– cera normalna:  80% oleju bazowego i 20% oleju rycynowego

– cera tłusta : 70% oleju bazowego i 30% oleju rycynowego

Przygotowaną – zależnie od naszych potrzeb – mieszankę nakładamy na skórę i przykrywamy twarz ręcznikiem moczonym wcześniej w gorącej wodzie. Czekamy do czasu, aż ręcznik wystygnie i wycieramy resztki oleju. Powtarzamy powyższe działania kilka razy, a na koniec delikatnie wmasowujemy resztki oleju w skórę. Regularne stosowanie metody OCM pozwala głęboko oczyścić skórę w naturalny sposób i zmniejsza produkcje sebum.

Demakijaż z kuchni

Najprostszym sposobem usuwania makijażu przy pomocy naturalnych środków jest zastosowanie oliwy z oliwek. Można wykorzystać samą oliwę i po prostu przemywać twarz zanurzonym w niej wacikiem, albo stworzyć płyn dwufazowy dodając do oliwy wody w proporcjach 1:1. Wodę można także zastąpić sokiem z ogórków, który doskonale rozjaśnia i nawilża skórę.

olejowanie_lookish2

Chcesz regularnie dowiadywać się o nowościach kosmetycznych, przydatnych trikach lub sprawdzać produkty w naszych testach? Polub nas na Facebooku i oglądaj na Instagramie, aby być na bieżąco!

PODOBNE ARTYKUŁY

1 706

2 762