Przedłużanie rzęs – co wybrać?

Przedłużanie rzęs – co wybrać?

0 848
Przedłużanie rzęs- co warto wiedzieć? 

Piękne i gęste rzęsy codziennie rano, bez tuszu do rzęs? Wśród klientek salonów kosmetycznych przedłużanie i zagęszczanie rzęs to  jeden z najbardziej popularnych zabiegów. Zanim usiądziemy na fotelu u kosmetyczki dowiedzmy się więcej o stosowanych metodach.

Najpierw upewnijmy się, czy nie jesteśmy uczulone na żaden ze stosowanych przez kosmetyczkę materiałów. Warto pamiętać, że reakcje alergiczne mogą wywołać także kolagenowe waciki stosowane do zabezpieczania skóry.

Jakie rzęsy wybrać?

Gdy jesteśmy już pewne, że zabieg będzie dla nas bezpieczny pozostaje nam zdecydować się na rodzaj rzęs, które będą wykorzystywane:

– rzęsy jedwabne charakteryzują się lekkością i naturalnym wyglądem, są delikatne dlatego podczas snu mogą ulegać niewielkim odkształceniom.

– rzęsy z futra norek charakteryzują się równą grubością, ale zróżnicowaną długością, co zapewnia bardzo naturalny efekt. Nie obciążają one naturalnych rzęs ale mogą wywoływać reakcje alergiczne.

– rzęsy syntetyczne mają najmniej naturalny wygląd i najbardziej obciążają naturalne rzęsy ale ich niezaprzeczalną zaletą jest możliwość dobrania grubości i długości oraz  to, że nie wywołują reakcji alergicznych.

Metody przyklejania

Rodzaj rzęs wybrany? Świetnie! Teraz wybierzmy metodę, jaką będą one przyklejane przez specjalistkę:

Metoda 1:1 zakłada przyklejanie 1 rzęsy syntetycznej do 1 rzęsy naturalnej, co zapewnia trwały i naturalny efekt.

Metody objętościowe ( 2:1 i 3:1) to metody dla pań, którym zależy na zwiększeniu objętości rzęs. Do każdej rzęsy naturalnej przykleja się 2 lub 3 rzęsy syntetyczne.

Technika kocie oko polega na przyklejaniu rzęs jedynie w zewnętrznym kąciku oka

Metoda Blink & Express pozwala uzyskać najbardziej naturalny efekt dzięki przyklejaniu syntetycznych rzęs, tylko do niektórych rzęs naturalnych.

Zabieg przedłużania rzęs trwa około 1-3 godzin, efektami możemy cieszyć się około 6 tygodni,  ale dla podtrzymania gęstości zaleca się uzupełniać ubytki co 3 tygodnie. Rzęsy są przyklejane około 1mm powyżej skóry, dlatego po przedłużaniu warto zastosować hennę aby ujednolicić kolor rzęs sztucznych i naturalnych. Sztuczne rzęsy można malować, jednak warto wybierać tusze na bazie wody, które nie niszczą rzęs i nie osłabiają kleju.

 

przedłużanie rzęs

PODOBNE ARTYKUŁY

bronzer, balsam brązujący, zmywalny bronzer, opalenizna, samoopalacz, blog lookish

0 1604

2 998