Przywileje i obowiązki druhny

Przywileje i obowiązki druhny

0 696

Ślubne przygotowania, a także dzień ślubu nie może odbyć się bez „prawej ręki” Panny Młodej, czyli druhny. Jest to osoba niezwykle ważna podczas ceremonii ślubu i przyjęcia weselnego.

Przywileje i obowiązki druhny

Pierwszym obowiązkiem druhny bywa organizacja wieczoru panieńskiego. To jedna z najważniejszych imprez Twojego życia, więc z pewnością wybrana przez Ciebie druhna, która zazwyczaj jest najbliższą osobą i zna Cię na wylot, stanie na wysokości zadania. Zaproszenie gości, rezerwacja miejsca w klubie i ewentualnych atrakcji dodatkowych – to właśnie jedno z zadań świadkowej! Element zaskoczenia na wieczorze panieńskim obowiązkowy!

Twoja druhna okaże się również niezwykle pomocna podczas weselnych przygotowań. W tygodniach poprzedzających ślub jest mnóstwo drobnych spraw, które pożerają sporo czasu: wypisywanie zaproszeń, przygotowanie i rozmieszczanie winietek na stołach czy dbanie o dodatki. Sama z narzeczonym macie masę spraw na głowie, odciążenie z niektórych z pewnością oszczędzi Ci stresu i da odrobinę wytchnienia.

Świadkowa może też okazać się niezbędna podczas ubierania sukni i innych finalnych zabiegów: zapinania butów, haftek sukni, ostatnich poprawek fryzury czy pożyczenia jakiegoś drobiazgu dla spełnienia wymogów tradycji.

przywileje i obowiązki druhny 2

Najważniejsze jednak zadania czekają druhnę w dniu ślubu. To Twój anioł stróż całego dnia. Pilnuje Twojego nienagannego wyglądu, poprawia suknię, trzyma bukiet podczas przysięgi czy służy chusteczką w momentach wzruszenia. Po ceremonii odbiera kwiaty i prezenty od gości. Na przyjęciu weselnym czuwa nad Tobą, jako świeżo upieczoną mężatką. Istotne by miała przy sobie torebkę, w której znajdować się będą niezbędne przedmioty „na wszelki wypadek”.

Pamiętaj, aby Twoja świadkowa nie zaginęła wśród gości weselnych w trakcie oczepin. Jej asysta jest niezbędna podczas odpinania welonu, przy zabawach weselnych i ewentualnej zmianie stroju, czy poprawkach w Twoim ubiorze. Świadkowa tego dnia to specjalistka do zadań specjalnych!

przywileje i obowiązki druhny 3

 

Zapraszamy do śledzenia nas na portalach społecznościowych!
Facebook | Instagram | Pinterest

PODOBNE ARTYKUŁY

2 799

4 783