Przywileje i obowiązki drużby

Przywileje i obowiązki drużby

0 709

Jak Ty nie wyobrażasz sobie ślubu bez wsparcia ukochanej druhny, tak Twój mąż nie może obejść się bez zaufanej osoby w postaci drużby. Na ogół w roli świadka jest brat lub najlepszy przyjaciel Pana Młodego – powinna być to osoba, z którą łączy go ogromna sympatia i zaufanie. Podobnie, jak świadkowa, drużba charakteryzować musi się dobrą organizacją oraz być komunikatywny. W końcu to on jest prawą ręką Twojego męża.

Przywileje i obowiązki drużby

Jednym z pierwszych zadań drużby jest pomoc Panu Młodemu przy wyborze garnituru oraz dodatków, a także zadbanie o swój własny wizerunek pasujący do całości ceremonii. Kolejną rolą może być pomoc przy zakupie i przewiezienia alkoholu na salę weselną.

Bez świadka ciężko wyobrazić sobie wieczór kawalerski. To on odpowiada za zaproszenie przyjaciół Pana Młodego, zamówienie lokalu oraz wieczornych i nocnych atrakcji. W końcu to ma być niezapomniana impreza!

Tuż przed ceremonią ślubną oraz weselem świadek razem ze świadkową pomagają dekorować saledekorują butelki, przygotowują winietki, rozmieszczają upominki dla gości.

W dniu ślubu jego rola jest nieoceniona. To osoba, która pomaga w ubraniu Pana Młodego oraz towarzysząca w drodze po narzeczoną. Przejmuje również od Pary Młodej obrączki, które następnie udostępnia w kościele czy urzędzie. Podczas przyjmowania życzeń przez Młodą Parę odbiera razem z druhną prezenty i zanosi do samochodu. Drużba, jeśli nie jest kierowcą Pary Młodej, może zadbać o transport części gości między miejscem ślubu, a przyjęciem weselnym.

Podczas wesela świadek może pomóc przy wskazywaniu gościom miejsca. Dobrze by było, aby obok Pana Młodego, przejął rolę weselnego starosty, który dba o komfort gości, wznosi toasty oraz pilnuje obecności alkoholu na stołach.

Przywileje i obowiązki drużby to bardzo długa lista, dlatego do tej robi należy odpowiednio wcześniej się przygotować 🙂

Przywileje i obowiązki drużby

Facebook | Instagram | Pinterest

PODOBNE ARTYKUŁY

2 799

4 782