Sesja ślubna – 10 idealnych miejsc w Polsce

Sesja ślubna – 10 idealnych miejsc w Polsce

0 4472
Wspomnienia ślubne są niezapomniane, lecz zdecydowana większość par decyduje się uwiecznić je na zdjęciach. Fotografie podczas wesela to standardowy element każdej takiej uroczystości. Sesja ślubna w plenerze to szansa na bardziej wyjątkowe ujęcia – w urokliwym miejscu, gdzie para wygląda pięknie i efektownie. Jakie miejsca w Polsce idealnie wpasują się w Twoją wymarzoną sesję ślubną?
 1. Nadmorskie miejscowości – plaża, morze i zachodzące słońce, czyli klasyczny przykład romantycznej scenerii. Sesja ślubna w nadmorskim klimacie ma swój wyjątkowy, bardzo urokliwy charakter. Klasyczne ujęcia przy morzu można urozmaicić bardziej efektownymi elementami np. jazdą na koniu po plaży.

 2. Zakopane – idealne dla par, które lubią obcować z naturą. Sesje w takim plenerze robią wrażenie, ponieważ pozwalają one podkreślić piękno zarówno młodej pary jak i klimatycznych gór stanowiących tło fotografii.

 3. Wiejskie klimaty – ta tematyka wraca ostatnio do łask. Coraz więcej par decyduje się na zdjęcia wśród pól pełnych zbóż czy siana, nawiązując do sielskiego, wiejskiego życia.

 4. Piękne jezioro – wspaniały widok jeziora w tle na sesji to także ciekawa propozycja. W Polsce warto polecić Morskie Oko, zalew nad Soliną, Jezioro Drawsko czy Jezioro Śniardwy.

 5. Efektowny zamek – a więc miejsce, gdzie każda para może poczuć się jak król i królowa. Jest wiele pięknych zamków w Polsce, ale do tych najpopularniejszych należy chociażby zamek w Książu, Malborku, Pszczynie czy Niedzicy.

  Sesja ślubna - 10 idealnych miejsc w Polsce


 6. Skansen Sanok – propozycja dla miłośników kultury dawnej wsi. W tym otoczeniu sesja ślubna przenosi się w czasie i zyskuje wyjątkowy efekt.

 7. Opuszczone miejsca – dla par, które lubią dreszczyk emocji i surowe klimaty. W Polsce jednym z bardzo licznych takich krajobrazów jest opuszczona lokomotywownia w Warszawie, ruiny Fortu w Sarbinowie czy opuszczony magazyn marynarki wojennej w Szczecinie.

 8. Zabytkowy rynek – największe miasta w Polsce mogą poszczycić się pięknym rynkiem, gdzie wiele par decyduje się na swoją sesję ślubną. Rynek w Krakowie, Wrocławiu, Toruniu, Gdańsku czy Warszawie będzie do tego idealny.

 9. Park – sesja ślubna pięknie wygląda również w parkach np. w Parku Czartoryskich na Puławach, w Parku Mużakowskim w Łęknicy czy w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

 10. Pola i kwieciste łąki – na przełomie wiosny i lata pary coraz częściej wykorzystują je jako tło swoich sesji ślubnych. To miejsca uniwersalne – w Polsce występują na każdym wiejskim bądź podmiejskim terenie.
Polub nas 😉
Facebook | Instagram | Pinterest

PODOBNE ARTYKUŁY

2 1006

4 1012