Tajemnicze nazwy zabiegów pielęgnacyjnych

Tajemnicze nazwy zabiegów pielęgnacyjnych

0 630

…czyli o  przyjemnych zabiegach kosmetycznych, których nazwy wywołują gęsią skórkę. 

Tajemnicze nazwy zabiegów pielęgnacyjnych #1: sonoforeza 

To masaż ultradźwiękowy, kolejna bezbolesna i całkowicie bezpieczna metoda poprawy stanu skóry. Zabieg umożliwia bezinwazyjne wprowadzenie substancji odżywczych w głębsze warstwy skóry, co zwiększa skuteczność ich działania. Kosmetyczka po nałożeniu specjalnie dopasowanych do Twoich potrzeb substancji leczniczych lub odżywczych używa głowicy wytwarzającej fale ultradźwiękowe, które wprowadzają je w głąb skóry. Co Cię czeka? Przyjemne uczucie ciepła i rozluźnienia mięśni – ultradźwięki podwyższają temperaturę w głębszych warstw skóry, co poprawia przepływ krwi i limfy. 

Tajemnicze nazwy zabieów pielęgnacyjnych #2: masaż podciśnieniowy na cellulit…

 Inną, znacznie milszą dla ucha nazwą endermologii jest masaż podciśnieniowy. Zabieg pozwala zredukować cellulit – zmorę kobiet, wymodelować sylwetkę, a ponadto jest skutecznym sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami. Brzmi zachęcająco? Masaż uaktywnia oporną na działanie diety tkankę tłuszczową i pobudza jej metabolizm, oraz wzmaga syntezę kolagenu w skórze właściwej. Zabieg jest wykonywany przy użyciu głowicy wyposażonej w dwie obracające się niezależnie od siebie rolki, pomiędzy które przy udziale podciśnienia zasysany jest fałd skóry, pozwala to na jej intensywny masaż z jednostajną siłą i pobudzenie głębszych partii skóry. Podczas masażu będziesz ubrana w przylegający do ciała kombinezon, który chroni skórę przed kontaktem z głowicą. Nacisk na zasysany fałd skóry choć silniejszy niż podczas tradycyjnego masażu nie jest w żadnym razie bolesny, a wiele osób określa go jako niezwykle relaksujący. 

Tajemnicze nazwy zabiegów pielęgnacyjnych #3: elektrostymulacja

Kolejnym zabiegiem o złowieszczej nazwie jest elektrostymulacja, czyli zabieg rozbijający tkankę tłuszczową i wzmacniający mięśnie. Podczas zabiegu do Twojego ciała przyczepiane są elektrody, które generując prąd o zmiennym natężeniu pobudzają mięśnie do skurczów jakie towarzyszą tradycyjnym ćwiczeniom. Prąd zwiększa także przepływ krwi i pobudza głębsze warstwy skóry do działania, co sprzyja zwalczaniu cellulitu. Choć sama nazwa zabiegu i wygląd osób z przyczepionymi do ciała elektrodami nasuwa raczej nieprzyjemne skojarzenia, to znamy osoby, które podczas elektrostymulacji usypiają, jak dzieci. 🙂

Pamiętaj – jednorazowy zabieg raczej nie przyniesie oczekiwanych efektów. Najlepiej (i najtaniej) sprawdzi się wykupienie do razu pełnego pakietu serii!

 tajemnicze nazwy zabiegów

Chcesz regularnie dowiadywać się o nowościach kosmetycznych, przydatnych trikach lub sprawdzać produkty w naszych testach? Polub nas na Facebooku i oglądaj na Instagramie, aby być na bieżąco!

PODOBNE ARTYKUŁY

bronzer, balsam brązujący, zmywalny bronzer, opalenizna, samoopalacz, blog lookish

0 1297

2 762