Tatuaże – jak działać z głową i igłą? cz.2

Tatuaże – jak działać z głową i igłą? cz.2

0 1593
Tatuaże po raz drugi! W pierwszej części miałyście okazję zapoznać się z prostymi ale (mam nadzieję) i przydatnymi uwagami w trakcie wyboru miejsca na ciele, który chcemy ozdobić tatuażem oraz zdecydowania się na tatuatora. W tej części przybliżę Wam kilka najpopularniejszych rodzajów tatuaży, a na deser… Warci światowych tytułów- polscy tatuatorzy.  

 Tak więc, na początek kilka popularnych typów!

 Tribale

Proste krawędzie, zdecydowane i mocno zarysowane znaki, które są najbardziej popularne w kolorze czarnym. O ile kiedyś, w plemionach powinny sygnalizować wysoką pozycję społeczną o tyle… (szczerze i to kompletnie, całkowicie subiektywna ocena autora) nie dostrzegam w nich znaczenia innego poza estetyką (?), która jest jak najbardziej na plus.

blog.lookish.pl, tatuaże 19

blog.lookish.pl, tatuaże 20

blog.lookish.pl, tatuaże 21

Biomechanika

Typ, który jest całkowicie moim faworytem. Styl uwielbiany całkowicie!  Charakteryzują się przedstawieniem wnętrza ludzkiego ciała, albo jako wizja realna albo mechaniczna (<3).

blog.lookish.pl, tatuaże 16 blog.lookish.pl, tatuaże 17 blog.lookish.pl, tatuaże 18

Celtyckie

Charakteryzuje je dbałość o szczegóły, przeplatane wzory. Najczęściej ilustrujące krzyże i węzły.

 blog.lookish.pl, tatuaże 13 blog.lookish.pl, tatuaże 14 blog.lookish.pl, tatuaże 15
Japońskie

Wzmianka o jednym, świetnym specjaliście w tej dziedzinie była w części pierwszej. Możecie zajrzeć do niej tutaj. Jednak wracając do samego typu, tatuaże te przedstawiają żywioły, z domieszką gejsz i smoków. Zwykle spotkamy je w kolorze.

Michael Rubendall, lookish, tatuaże, blog.lookish.pl, tatuaż

Old school

Najczęściej zdecydowani na ten klimat byli marynarze, którzy po prostu marzyli o tym by ich ukochana z portu towarzyszyła im w postaci swojej podobizny lub imienia. Cechują się mocnymi konturami, słabym cieniowaniem. Wyróżniają je intensywne barwy, a najczęstsze elementy to róże, serca, no i owe kobiety 😉

lookish.pl, tatuaże, 9

lookish.pl, tatuaże, 10

lookish.pl, tatuaże, 11

blog.lookish.pl, tatuaże 12

Ok. kilka sztandarowych, podstaw podstawy mamy za sobą, a teraz to co MODNE – czyli  aktualne trendy modowe w tej dziedzinie!

Geometryczne

„Proste”, minimalistyczne i czarne wzory, które składają się z podstawowych figur geometrycznych tworząc jednocześnie, często niezwykle skomplikowane projekty. To właśnie ta cudna prostota i estetyka sprawiają, że styl ten jest tak wyjątkowy. Za specjalistę (jeszcze nie polskiego, na nich przyjdzie czas) możemy przedstawić artystę Dr Woo.

lookish.pl, tatuaże, 8

Minimalistyczne

Nieskomplikowane projekty, mające wielkość najczęściej w okolicy 2-3cm, bądź mniejsze. Nie ma tu charakterystycznego typu wzorów. Spotkacie się tu zarówno z serduszkiem, pojedynczą literka, jak i zwykłą kropką.

lookish.pl, tatuaże, 5

lookish.pl, tatuaże, 6

lookish.pl, tatuaże, 7

Biały

Typ tatuażu, który urzekł mnie swoją delikatnością i subtelnością. O wiele słabiej widoczny rzecz jasna. Dodatkowo też warto pamiętać, że nie jest to „czysta” biel, nie ma w niej takiej intensywności barw jak w przypadku innych kolorów. Rzecz leży w fakcie, że tusz jest aplikowany pod skórę, tak więc musi on przez nią przebić swoim kolorem.

lookish.pl, tatuaże, 3

lookish.pl, tatuaże, 4

Abstrakcyjny

Cóż… po prostu abstrakcja! 😛

lookish, tatuaże

Jak widzicie, rodzajów tatuaży jest tyle co gwiazd na niebie. Chcąc rozpisać je wszystkie zapewne wyszłaby niezła tattoopedia.

Tak więc jeżeli już ambitnie i zdecydowanie podjęłyśmy decyzje w stylu: tak! Chcemy mieć tatuaże! A dodatkowo przeżyłyśmy ich wykonanie, to nadeszła pora na pielęgnację!

Pytanie jak to zrobić? Tatuator powinien poinformować Was jak powinniście dbać o swoje nowe nabytki. Tak więc przede wszystkim, słuchać się jego rad! Dopytywać w razie wątpliwości i kontaktować się, gdyby coś było nie tak. Pamiętajcie, że świeży tatuaż to tak naprawdę specyficzna, ale jednak rana na ciele. Więc Drogie Panie, nie te internety, nie fora, czy grupy na facebooku tylko Was własny tatuator, to źródło wiedzy 😉

A na zakończenie… Polskie smaczki!

Dodatkowe nazwiska znajdziecie też na stronie fpiec.pl

PODOBNE ARTYKUŁY