Wyprysk na dzień przed ślubem- o robić w takich sytuacjach?

Wyprysk na dzień przed ślubem- o robić w takich sytuacjach?

0 658

Cera trądzikowa to jest niezwykle problematyczny rodzaj skóry, który niestety od czasu do czasu lubi zaskakiwać mniej lub bardziej widocznymi niedoskonałościami. Najgorsze są momenty, kiedy wypryski trądzikowe pojawiają się niedługo przez ważnym spotkaniem czy imprezą. Co zrobić, gdy zależy nam na szybkim zniwelowaniu szpecącej krostki?

Wyprysk na dzień przed ślubem- co robić?

Kiedy pojawia się wyprysk, liczy się każda minuta. Zacznij jak najwcześniej z nim walczyć. Użyj jednego z żelów punktowych, przeciwtrądzikowych dostępnych w aptekach, które niwelują stan zapalny, przyśpieszają gojenie, łagodzą podrażnienia, nie zatykają porów a co najważniejsze wysuszają niedoskonałości w ciągu kilku godzin. Przydatna będzie też aspiryna, która rozpuszczona w niewielkiej ilości wody uchroni przed rozwojem stanu zapalnego i zmniejszy widoczność zaczerwienienia. W swojej kosmetyczce musisz mieć też odpowiednie produkty do makijażu w przypadku cery trądzikowej. Używaj więc korektorów z kwasem salicylowym, które działają antybakteryjnie i zamaskują nasz problematyczny wyprysk. Przydatny jest też zielony korektor w sztyfcie, który matuje czerwony odcień krostki – wystarczy na końcu przypudrować go sypkim pudrem. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić z ilością kosmetyku, ponieważ zamiast zamaskować, bardziej uwydatnisz swoje niedoskonałości! Jeśli nie masz żadnego z powyższych kosmetyków w domu, sięgnij po pastę do zębów – powinna pomóc zmniejszyć obrzęk i przyśpieszyć gojenie.

Właściwa pielęgnacja na co dzień

By uchronić się przed takimi mało przyjemnymi, skórnymi niespodziankami używaj na noc maści z cynkiem, stosuj maseczkę z zielonej glinki lub aplikuj niewielką ilość olejku z drzewa herbacianego na skórę lub do ulubionego kremu, ponieważ ma on właściwości oczyszczające, bakteriobójcze, ściągające i regenerujące – idealnie do cery trądzikowej.

 

wyprysk na dzień przed ślubem 2

 

Facebook | Instagram | Pinterest

PODOBNE ARTYKUŁY

1 773

2 876